Diagnostyka Kraków - Fizjatria skuteczna rehabilitacja

Fizjatria
+48 512 428 411
Centrum fizjoterapii &
Dzieci i Niemowląt
Karol Wojtyła
"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym
sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”.
Przejdź do treści
Usługi
DIAGNOSTYKA OBRAZOWA DZIECI

Ultrasonografia najmłodszych
Pośród rozmaitych badań o charakterze diagnostycznym wyróżnić warto przede wszystkim ultrasonografię. Jest to w zasadzie jedno z podstawowych i jednocześnie jeden z bardziej efektywnych sposobów oceny tkanek oraz narządów ludzkiego organizmu. Ultrasonografia, czyli inaczej USG to badanie opierające się na zjawisku rozprzestrzenianiu się fal ultradźwiękowych. W ten sposób niemal od razu zyskujemy zobrazowany pogląd na interesujące nas organy.

Przy tej odmianie badania diagnostycznego nie zachodzi konieczność wykorzystywania środków kontrastowych. Za sprawą wykonania USG każdy lekarz jest w stanie szybko podjąć dalsze działania i ewentualny plan przebiegu dalszego leczenia. Warte odnotowania jest też to, że za sprawą tego badania pojawia się wykrycia nawet schorzeń, które do tej pory nie ujawniły się w żaden sposób
Zangażowanie naszych specjalistów

Jest więc to niezwykle ważne narzędzie diagnostyczne o charakterze diagnostycznym, a do tego nie bez ingerencji w organizm da się szybko okryć ewentualne nieprawidłowości. Przystępując do tego badania w większości przypadków, pacjent nie musi w jakiś sposób specjalnie przygotowywać.

Warto jednak pamiętać, że jest kilka odstępstw od tej reguły. Można tu wspomnieć choćby na USG jamy brzusznej, kiedy to wskazane jest wykluczyć ciężkostrawne pokarmy na parę dni przed. Tuż przed badaniem nie powinno się jeść czegokolwiek. Kiedy ma miejsce ultrasonografia dróg rodnych, zaleca się spożycie większej ilości płynów.
USG dzieci
SZEROKI PAKIET BADAŃ USG DZIECI
BEZPIECZNA DIAGNOSTYKA NOWORODKÓW
Działanie to ma na celu zapełnienie pęcherza nas czas badania. Samo badanie ultrasonografem polega na tym, że diagnozowana część ciała smarowana jest dedykowanym do tego celu żelem i przejeżdża się dopiero po niej głowicą ultrasonografu. W czasie wspomnianego badania diagnostycznego na monitorze prezentowany jest od razu obraz będący przekrojem aktualnie analizowanego punktu naszego ciała.

Reasumując, badanie ultrasonograficzne jest niezwykle to szalenie przydatne pod wieloma względami badanie. Jest ono nie tylko nieinwazyjne, lecz także zupełnie bezbolesne. Tym samym można badanie USG przeprowadzać nawet w niedługich odstępach czasowych. Długość tego rodzaju badania waha się z reguły w przedziale od 10 do nie więcej niż 20 minut.
Umów wizytę.
Projekt grupa graficzna FrondSpace 2018
+48 512 428 411
Wróć do spisu treści