Fizjoterapia Kraków - Fizjatria skuteczna rehabilitacja

Fizjatria
+48 512 428 411
Centrum fizjoterapii &
Dzieci i Niemowląt
Karol Wojtyła
"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym
sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”.
Przejdź do treści
Usługi
FIZJOTERAPIA DZIECI

Fizjoterapia najmłodszych
Fizjoterapia zakłada oddziaływanie na organizm za pomocą czynnika fizycznego, spotykanego w naturze lub sztucznie tworzonego. Jako metod oddziaływania w zależności od choroby mogą być zastosowane światłolecznictwo, stymulacją prądem, oddziaływanie polem magnetyczne o różnej sile, terapia cieplna, krioterapia.

Dzięki zabiegom uruchamiamy mechanizmy odnowy biologicznej organizmu w naturalny sposób, dzięki czemu przyśpieszamy proces leczenia i unikamy lub ograniczamy stosowania tabletek. Czynnik fizycznie oddziałuje na organizm w fizjoterapii mają pozytywne skutki np. terapie promieniami UV powodują produkcję witaminy D3.
Zangażowanie naszych fizjoterapeutów

Dzięki mnogości zabiegów mogą być używane wymiennie. Na przykład ciepłolecznictwo z krioterapią, co skutkuje wzmożeniem procesów samoleczenia.

Fizjoterapia w leczeniu małych dzieci stosuje się częściej, niż w leczeniu dorosłych. Wszystko to za sprawą efektywności wrażliwego organizmu dziecka oraz brakuje efektów ubocznych. W organizmie dzieci czynniki generują specyficzne procesy w komórkach, mające na celu poprawę lub utrzymanie prawidłowego funkcjonowania tkanek.

Rodzaje zabiegów, czas, stopień oddziaływania dobiera się w zależności od celu leczenia, a także od wieku, stanu zdrowia i funkcji organizmu dziecka. Różnice w metodyce leczenia spowodowane budową ciała i tkanki, która z wiekiem ulega zmianom.
Fizjoterapia bezpieczna dla dzieci
ZABIEGI FIZJO DLA NAJMŁODSZYCH
TERAPIE FIZYKALNE DZIECI
Nasi lekarza na podstawie badania i wywiadu z rodzicem dopierają odpowiednią i skuteczną formę zabiegów.
Lekarz bierze pod uwagę kilka aspektów:

  • wiek dziecka;
  • grubość i rozluźnienie skóry – są one znacznie niższe, niż u dorosłych, i przenikanie czynników fizjologicznych następuje szybciej;
  • zwiększona prędkość powstawania odruchów kosztem zwiększonej wrażliwości ośrodkowego układu nerwowego,
  • szerokość moczowodów;
  • stan układu sercowo-naczyniowego;
  • zmiana pracy układu hormonalnego w okresie dojrzewania;

W fizjatraia pracują doświadczeni lekarze z dziecięcymi specjalizacjami. Adresy naszej placówki znajdują się na stronie internetowej. Zapraszamy!


Umów wizytę.
Projekt grupa graficzna FrondSpace 2018
+48 512 428 411
Wróć do spisu treści