Neurochirurg Kraków - Fizjatria skuteczna rehabilitacja

Fizjatria
+48 512 428 411
Centrum fizjoterapii &
Dzieci i Niemowląt
Karol Wojtyła
"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym
sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”.
Przejdź do treści
Usługi
NEUROCHIRURG DZIECIĘCY

Neurochirurg najmłodszych
W dzisiejszych czasach lekarze neurochirurdzy oferują wiele różnego rodzaju mało inwazyjnych usług neurochirurgicznych, które to przynoszą ulgę i szybko stawiają na nogi. Dzięki nim w niektórych przypadkach można uniknąć klasycznej operacji.

Bardzo częstą przyczyną zespołów bólowych są zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Są one zazwyczaj spowodowane „spłaszczeniem” dysków międzykręgowych, które oddzielają sąsiadujące kręgi. Krążek jest zbudowany z pierścienia włóknistego, który otacza jądro miażdżyste pełniące funkcję łożyska kulkowego. W wyniku „zużycia” dysku dochodzi do ocierania się stawów, a chrząstka stawowa staje się coraz cieńsza.
Zangażowanie naszych rehabilitantów

W konsekwencji może dojść do przerwania pierścienia włóknistego oraz przemieszczenia jądra miażdżystego. Powstała wypuklina bardzo często uciska na rdzeń kręgowy lub korzenie nerwowe oraz powoduje ból uniemożliwiający normalne funkcjonowanie człowieka.

Silne dolegliwości, a także nieprzynoszące bardzo często pożądanych efektów leczenie farmakologiczne oraz fizjoterapia powodują konieczność konsultacji schorzenia z neurochirurgiem. Lekarz tej specjalności zazwyczaj w takiej sytuacji zaleca przeprowadzenie odpowiedniego zabiegu. Czasami proponuje się wykonanie dyskolizy ozonowej To minimalnie inwazyjna metoda leczenia dyskopatii lędźwiowej wykorzystuje właściwości lecznicze ozonu.
Badanie chirurgiczne dzieci
ĆWICZENIA DLA NAJMŁODSZYCH
GIMNASTYKA LECZNICZA DZIECI
skazaniem do jej wykonania jest utrzymujący się ponad miesiąc ból w okolicy lędźwiowej, ewentualnie z promieniowaniem do nogi. Zabieg ten wykonywany jest ambulatoryjnie, w znieczuleniu miejscowym. Pod kontrolą toru wizyjnego w tomografii komputerowej neurochirurg przez skórę nakłuwa krążek międzykręgowy i wstrzykuje terapeutyczną mieszaninę gazów.

Ozon w mieszaninie z tlenem prowadzi do zmniejszenia objętości dysku oraz uwypuklenia. Po wykonaniu zabiegu trwającego zazwyczaj około pół godziny pacjent odpoczywa 2 godziny, a następnie udaje się do domu. Metoda jest bardzo bezpieczna, a ryzyko powikłań podobne jak w zastrzyku domięśniowym. Zmniejszenie bólu może być odczuwalne zaraz po zabiegu. Efekt terapeutyczny z całkowitym ustąpieniem dolegliwości powinien nastąpić w ciągu 8 tygodni.


Umów wizytę.
Projekt grupa graficzna FrondSpace 2018
+48 512 428 411
Wróć do spisu treści